Stelaże pod materace to niezbędny element komfortowego spania. Przemyślany wybór pozwala na odczuwanie maksymalnej wygody podczas użytkowania materaca. Nawet najwyższej jakości produkt, idealnie dopasowany do naszego ciała nie wystarczy, jeżeli dobierzemy słaby stelaż lub (o zgrozo!) postawimy materac po prostu na ziemi. To między innymi od stelaża zależy czy materac posłuży Ci przez długie lata. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz wytrzymałe stelaże do materacy w wielu wersjach rozmiarowych.

Jaką rolę ma stelaż do łóżka?

Materac leżący na podłodze szybko traci swoje właściwości, pozbawiony jest także odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W takiej sytuacji nadmiar ciepła nie zostaje odprowadzony, a na materacu zbiera się kurz, bakterie i roztocza. Zdecydowanie lepiej więc zaopatrzyć się w porządny stelaż łóżka. Jego podstawową funkcją jest utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa podczas snu. Stelaż regulowany na łóżko wydłuża także żywotność materaca, amortyzując nacisk ciała. Poza tym dba o odpowiednią cyrkulację powietrza i poziom wilgoci w materacu.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje stelaży: regulowane i bez regulacji. Stelaż do łóżka podnoszony to taki wariant, w którym można samodzielnie regulować pochylenie zagłówka i dopasować podnóżek do naszych indywidualnych upodobań. Stelaże bez regulacji przytwierdza się na stałe do ramy łóżka. Jest to klasyczne rozwiązanie do każdego rodzaju materaca.

Jaki stelaż pod materac wybrać?

Decyzja o zakupie konkretnego stelaża powinna być przemyślana. Najważniejsze, aby pasował on do wymiarów łóżka oraz materaca. Proponujemy stelaż do łóżka w kilku rozmiarach:

  • 90×200,
  • 140×200,
  • 160×200,
  • 180×200,
  • 120×200,
  • 80×200,
  • 100×200.

Chcesz więcej? Odwiedź nasz sklep z materacami – znajdziesz tam nie tylko stelaże do łóżek, ale również łóżka tapicerowane, łóżka smart-click, materace multipocket, materace kieszeniowe, poduszki i wiele więcej akcesoriów. Zapraszamy!

Już wkrótce konfigurator

Już wkrótce dobierzesz swój materac za pomocą konfiguratora. Dobrze przespana noc to podstawa dobrego dnia. Już niedługo zaprezentujemy narzędzie, które ułatwi wybór materaca odpowiadającego twoim wymaganiom.