Najczęściej
zadawane
pytania

Zakup materaca

To jedno z najczęściej zadawanych pytań w salonach snu, a jednocześnie - pytanie błędnie stawiane. Należy raczej stosować się do zasady, że dobry materac nie powinien być ani twardy, ani miękki. Powinien być on sprężysty, aby jak najlepiej dopasowywał się do kształtów naszego ciała. Dzięki temu zapewni on dobre podparcie kręgosłupa, co z kolei przełoży się na efektywny wypoczynek oraz zdrowe plecy. Z uwagi na to, że klienci różnią się od siebie masą ciała, aktywnością fizyczną, ulubioną pozycją spania czy kondycją zdrowia – każdy z nich wymaga innej nośności materaca, co potocznie kojarzone jest właśnie z jego twardością. To prawda, że pewne materace są twardsze od innych. Służy to właśnie temu, aby każdy klient - bez względu na swoje uwarunkowania - mógł odnaleźć dla siebie materac w ramach przedstawionej wyżej zasady sprężystości i dopasowania do kształtu ciała.

Kręgosłup podlega w ciągu dnia różnego rodzaju obciążeniom związanym z trybem życia - zarówno aktywnym, jak również siedzącym. Skutkami takich obciążeń mogą być doraźne bóle pleców lub kręgosłupa, zaś przy dłuższym zaniedbywaniu problemu nawet kłopoty z układem nerwowym lub krążenia. W większości przypadków takim dolegliwościom można zapobiec dzięki umiejętnie dobranemu materacowi, który zapewni równomierne podparcie kręgosłupa z uwzględnieniem jego naturalnych krzywizn, a także zminimalizuje nacisk na naczynia krwionośne.

W tym celu można posłużyć się dwiema metodami. Jeśli kupujesz materac w salonie snu Comforteo – skorzystaj z jego ekspozycji. Połóż się swobodnie na każdym materacu. Nie obawiaj się, że robisz coś niewłaściwego – do tego właśnie służą nasze salony! Wybierz ulubioną pozycję, w której najczęściej śpisz i sprawdź, jak reaguje Twoje ciało. Jeśli oczy same zamykają się do snu albo czujesz, że chętnie poleżałbyś w ten sposób dłużej – oznacza to, że ten materac pasuje do Twoich upodobań. To jednak nie wszystko. Warto skorzystać z informacji i podpowiedzi doświadczonego personelu, aby dowiedzieć się o dodatkowych, nie zawsze widocznych na pierwszy rzut oka, właściwościach. Można też skorzystać ze specjalnie przygotowanego przez naszych ekspertów konfiguratora, ułatwiającego dobór właściwego materaca. Kolejnym krokiem do wyboru materaca będzie zlokalizowanie najbliżej znajdującego się salonu snu Comforteo oraz przetestowanie wybranych przez konfigurator rozwiązań.

Wybierając materac dla naszej pociechy, należy zwrócić uwagę na kilka spraw. Najpopularniejszymi i najczęściej polecanymi dla dzieci są materace piankowe oraz z dodatkową płytą lateksową. Warto jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań: czy materac jest wystarczająco sprężysty (nie może być za twardy, ani za miękki)? Czy zapewnia odpowiednią wentylację? Czy jest antyalergiczny? Czy posiada pokrowiec z możliwością prania w temperaturze do 60 st.C w celu zachowania higieny? Tylko zebranie tych wszystkich informacji pozwoli nam wybrać idealny materac dla naszego dziecka.

Wszystko zależy od wymagań, jakie stawiasz swojemu materacowi: czy ma być wybitnie sprężysty i dopasowujący się do kształtu ciała? Czy ma być delikatny dla kręgosłupa i dla naszej skóry? Czy ma mieć wysokie walory antyalergiczne? Czy ma służyć do relaksu w ciągu dnia z użyciem stelaża elektrycznego? Czy wysoko cenisz komfort i zdrowie swoich pleców? Czy ma zawierać komponenty naturalne (np. mleczko kauczukowe)? Jeśli na większość z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, oznacza to, że materac lateksowy powinien znaleźć się na Twojej liście zakupowej!

Odpowiedź na to pytanie zależy od nas samych. Z jednej strony obowiązuje zasada, że im więcej zainwestujemy na początku w materac, tym dłużej będziemy mogli go użytkować. Dotyczy to przede wszystkim profesjonalnego stelaża dającego właściwe podparcie, ale również wysokiej jakości komponentów użytych do produkcji materaca, wyróżniających się zwiększonym komfortem i wydłużoną trwałością. Z drugiej strony niezwykle istotne jest stosowanie się do zasad prawidłowego użytkowania materaca, polegających na jego regularnym obracaniu i właściwym doborze pod względem masy ciała. Niedopuszczalne jest skakanie na materacu, stawanie na nim, albo „łamanie” go podczas transportu i przenoszenia. Warto zaznaczyć, że dobrze dobrany i użytkowany materac, z użyciem profesjonalnego stelaża itd. może posłużyć nam nawet 8-10 lat. Można to traktować jak inwestycję: im więcej i lepiej wydamy pieniądzy na starcie, tym więcej zaoszczędzimy w nadchodzącej dekadzie (na braku konieczności częstych wymian materacy, na zdrowych, niewymagających lekarza i masażysty plecach itd.)

Użytkowanie jakiegokolwiek materaca na podłodze jest niewskazane. Może to powodować przyspieszone zużywanie się materaca lub wręcz jego niszczenie z uwagi na brak elastycznej podpory w postaci profesjonalnego stelaża. Poza tym podłoga nie zapewnia wentylacji spodniej strony materaca, co powodować będzie gromadzenie się wilgoci i w efekcie namnażanie się niebezpiecznych dla naszego zdrowia roztoczy i grzybów.

W ofercie marki Comforteo można znaleźć materace o właściwościach antyalergicznych. Różne rozwiązania zastosowane przy konstruowaniu materaca chronią nas przed alergenami na różnych poziomach. Istotą sprawy jest umiejętny dobór specjalistycznych pianek i odpowiednich pokrowców z możliwością prania do 60 st.C. W opisie materacy można znaleźć informacje wskazujące na antyalergiczność danego modelu.

W większości modeli do wybranego łóżka należy dokupić stelaż bądź pojemnik na pościel (wyposażony w stelaż). Wyjątek stanowią łóżka kontynentalne oraz modele nawiązujące do ich wyglądu, tj. Mona, Clara i Dino.

Łóżko kontynentalne różni się od tradycyjnych łóżek tapicerowanych swoją konstrukcją. Jego charakterystyczna budowę tworzą warstwy. Pierwsza z nich to podstawa, nazywana czasem boxem Może ona mieć charakter sprężysty (wypełnmienie sprężynami lub pianką), albo też twardy, Drugą warstwę stanowi materac właściwy – najczęściej kieszeniowy lub bonnelowy. Często też stosuje się trzecią warstwę w postaci nakładki (inaczej: toppera). Taki układ daje bardzo wysoki poziom komfortu. Jednocześnie inną charakterystyczną cechą łóżek kontynentalnych jest to, że posiadają one ramę na spodzie ww. układu warstwowego, a nie dokoła materaca, jak to bywa w tradycyjnych łóżkach. To zaś oznacza, że wszystkie warstwy łóżka licują się ze sobą i tworzą wrażenie jednej bryły. Co ważne – dzięki temu możemy w naszych sypialniach zaoszczędzić od kilku do kilkunastu centymetrów przestrzeni na długości i szerokości.

Aby materac służył nam jak najdłużej należy przekładać go co ok. trzy miesiące. Oznacza to, że po upływie tego czasu obracamy go w osi góra-dół lub głowa-nogi. Ten zabieg pozwala na równomierne obciążanie materaca na całej powierzchni po obu jego stronach. Ponadto należy powstrzymać się od skakania czy nawet chodzenia po materacu. Trzeba zapewnić mu odpowiednie podparcie – przewiewne i sprężyste (najlepiej profesjonalny stelaż). Warto też przywiązywać uwagę do zabezpieczenia materaca przed jego zawilgoceniem, np. stosując ochraniacz wodoodporny.

Zamawiając wybrany model łóżka możemy wybrać dowolną tkaninę. W swojej ofercie posiadamy aż 4 grupy cenowe tkanin obiciowych – kategoria Promocja, A, B oraz C.

Zagłówki w naszych łóżkach tworzą całość z tzw. płozami (czyli ramami łóżka znajdującymi się z lewej i prawej strony, a także od strony nóg), w związku z tym nie ma możliwości zamówienia samego wezgłowia lub jego podmiany. Wyjątek stanowi system Smart-Click, w którym zagłówek tworzą panele w różnych rozmiarach. Ilość tych modułów oraz sposób ich ułożenia jest dowolny.