Wysokość z zagłówkiem:

Wartość: 0 cm - 118 cm

Zagłówek:

Najczęściej kojarzone z ekskluzywnymi hotelowymi apartamentami, sprawdzą się jako niezwykle wygodne posłania również w domowej sypialni. Początek historii łóżek kontynentalnych sięga XIX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto konstruować posłania, które miały utrzymać materac w „bezpiecznej” odległości od mało higienicznej podłogi. Równie szybko pojawiły się w Skandynawii. Ich nazwa nawiązuje do mieszczańskich, europejskich aranżacji wnętrz, w których wykorzystywano duże, przeważnie drewniane meble.

Charakterystyczna dla łóżek kontynentalnych jest ich konstrukcja, na którą składają się trzy komfortowe warstwy. Pierwszą z nich jest warstwa, gdzie głównym wypełnieniem są sprężyny bonelowe, połączona na sztywno z ramą łóżka. Drugą warstwą łóżka kontynentalnego jest materac kieszeniowy. Ostatni poziom posłania stanowi nakładka – twarda lub miękka w zależności od preferencji użytkownika.

To, na jaki model łóżka kontynentalnego się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Zaczynając od rozmiaru – łóżka kontynentalne dostępne są w wersji dla jednej i dla dwóch osób. Ze względu na to, że są to meble, które świetnie wpisują się w przestronne
wnętrza, warto przed zakupem dokładnie przemyśleć, jaką przestrzeń sypialni chcemy przeznaczyć na łóżko.

Ważna jest również wysokość posłania. Zwykle wpływ na wysokość powierzchni spania ma wybór rodzaju oraz ilości poszczególnych warstw łóżka kontynentalnego. Niekiedy też dodatkowo o ostatecznej wysokości decydują nóżki oferowane do danego modelu.. Warto pamiętać, że im wyższe łóżko, tym bardziej będzie ono komfortowe dla osób starszych.

Wykończenie łóżka kontynentalnego można dopasować do każdego wnętrza – od oszczędnego minimalizmu, po wysmakowany francuski przepych. Poza przemyślaną, ergonomiczną konstrukcją, fantazyjne kształty i designerski charakter łóżek kontynentalnych sprawią, że w
swojej sypialni można się czuć jak w stylowych apartamentach najlepszych hoteli na świecie.

Już wkrótce konfigurator

Już wkrótce dobierzesz swój materac za pomocą konfiguratora. Dobrze przespana noc to podstawa dobrego dnia. Już niedługo zaprezentujemy narzędzie, które ułatwi wybór materaca odpowiadającego twoim wymaganiom.