Łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel

Z założenia łóżka kontynentalne nie posiadają wbudowanego pojemnika na pościel. Jednak wiele osób nie wyobraża sobie braku dodatkowego miejsca do przechowywania w sypialni. Nic dziwnego, jest to przecież idealny schowek na pościel letnią, zimową czy inne rzeczy, których nie używamy na co dzień. Nie każdy ma miejsce w domu, gdzie może je schować a szafa… no cóż, ona z założenia jest przeznaczona na ubrania a czasem i tam jest problem, aby to wszystko pomieścić.

Odpowiadając na tę potrzebę, przedstawiamy wyjątkowe łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel – Korfu. Ma wszystko, co najlepsze w łóżkach kontynentalnych, a nawet więcej! Wiele warstw sprawia, że łóżko jest naprawdę wysokie. Jest to zdecydowanie jego zaleta, ponieważ wstając lub siadając na łóżku, nie obciążamy kręgosłupa – docenia to z pewnością seniorzy oraz osoby borykające się z bólem pleców.

 

Wyjątkowy w tym łóżku jest również jego wygląd. Pionowe przeszycia na wezgłowiu idealnie współgrają z jego bryłą. Dodatkowo sam zagłówek jest odchylony, co przełamuje  jego geometryczny kształt. Wybierając ten model, należy mieć na uwadze, że ze względu na to odchylenie, długość łóżka zwiększa się o 8 cm. Takie rozwiązanie ma korzyści zarówno wizualne, jak i praktyczne. Łóżko może być dosunięte do samej ściany, nawet jeśli mamy szerokie listwy przypodłogowe.  Zdecydowanie łatwiej będzie nam również zadbać o czystość w sypialni, bo jak wiadomo, kurz zbiera się wszędzie.

 

 

Mimo tego, że konstrukcja została lekko zmodyfikowana przez połączenie łóżka kontynentalnego z pojemnikiem na pościel, w żadnym stopniu nie straciło ono na komforcie.

 

 

 

 

Na samym dole, łóżko ma wbudowane  dwa duże pojemniki na pościel.  Dzięki praktycznym podnośnikom gazowym  bez problemu je podniesiemy i opuścimy, mimo tego, że nad nimi znajduje się cała konstrukcja łóżka kontynentalnego. Pojemniki otwierane są po bokach łóżka – jeden pojemnik z prawej, drugi z lewej strony.

 

 

 

Kolejną warstwę tworzy Bonell-Box, czyli podstawa łóżka kontynentalnego. Tworzy ją specjalna skrzynia wypełniona wytrzymałymi sprężynami banellowymi. Nadaje on elastyczności oraz stanowi odpowiednią amortyzację dla kolejnych, wyższych warstw.

 

 

 

 

Środkową warstwę, nazywaną również materacem właściwym stanowi materac kieszeniowy. Dzięki niezależnie działającym sprężynom idealnie dopasowuje się do kształtów ciała oraz zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa. Gwarantuje odpoczynek nawet najbardziej zmęczonym użytkownikom.

 

 

 

 

Na samej górze mamy nakładkę – sami wybieramy, jakiej twardości. Lubisz mięciutkie posłanie? Wybierz topper Soft-Top wykonany z lateksu i pianki termoelastycznej, zapamiętującej kształty ciała – delikatnie otuli Cię podczas snu. Wolisz, gdy łóżko jest twardsze i nieco bardziej sprężyste? Wybierz Hard-Top wykonany z pianki wysokoelastycznej.

 

 

 

Łóżko dostępne jest w dwóch rozmiarach: 160 x 200 oraz 180 x 200 cm.

 

Dowiedz się więcej o łóżku kontynentalnym z pojemnikiem na pościel Korfu.

udostępnij: